Aktualności

27.11.2017

Zima bez stresu

Okres świąteczny/sylwestrowy, to niejednokrotnie czas wyjazdów, jak i czas, w którym miewamy o wiele więcej gości. Czy taka odmiana od dnia codziennego może wpływać negatywnie na naszego czworonoga? Niestety czasami nasze zwierzęta zbyt mocno przeżywają świąteczne zawirowania.

Okres Świąt i Sylwestra, może być bardzo stresującym przeżyciem dla naszych czworonogów. Wyjeżdząjac na Święta wraz z naszym pupilem, powinniśmy zastanowić się, jak odbije się na nim taka podróż. Jeżeli Twój pieszczoch uwielbia podróże samochodem - jesteśmy szczęściażami. Co natomiast jeżeli nasz kot/pies reaguje na auto, jak na najwieksze zło? Zwierze jest niespokojne w trakcie podróży, stara się uciec, popiskuje, miewa nudności. To znak, że musimy naszemu ukochanemu, włochatemu przyjacielowi pomóc.

Czas około świąteczny oraz Sylwester, to również sprawdzian tolerancji naszego pupila na hałas. Głośne rozmowy w liczniejszym niż zazwyczaj gronie rodzinnym, wybuchy petard, czy mniejszych i większych fajerwerków, to sytuacje niecodzienne, które mogą stresować naszego zwierzaka. Nieznane może sprawić, że nasz pupil będzie się wręcz panicznie bał danych hałasów. Chowanie się w najdalsze zakamarki domu, "drgawki" ze strachu, czy inne nieznane nam do tej pory odruchy naszego czworonoga - to poważny sygnał do tego, by wspomóc nasze zwierzę w takich sytuacjach.

Naszczęście istnieją specyfiki, które w zdrowy i malo inwazyjny sposób, przyniosa ulgę naszemu pupilowi w sytuacjach stresowym. Tego typu specyfikiem jest, np. "Stress out" Dr Seidla, w postaci tabletek czy pasty. "Stress out" to naturalny preparat uspokajający, zawierający tryptofan, dziurawiec oraz taurynę.

Tryptofan (prekursor serotoniny) zmniejsza napięcie mięśniowe i podatność na stres. Dziurawiec zwiększa ilość serotoniny (tzw.hormon szczęścia) w mózgu, przez co zwiększa uczucie zadowolenia. Tauryna natomiast hamuje nadmierne pobudzenie w czasie stresu. Bardzo ważny jest fakt, iż "Stress out" nie powoduje uzależnień oraz nie ma skutków ubocznych, dlatego też jest bezpieczny nawet przy dłuższym stosowaniu. Równie ważną informacją jest zalecane podawanie "Stress out" - najlepiej jest zaczać kurację na 3-4 dni przed wystąpieniem sytuacji stresowej i kontynuowanie suplementacji, aż do zaniku czynnika wywołującego stres. W sytuacjach nieprzewidzianych należy podać "Stress Out" najszybciej jak to możliwe.

Kolejnym, dobrym rozwiązaniem na stresujące się zwierzę, są tzw. obroże adaptacyjne (np. "Adaptacion collar" Dr Seidla) - jest to nowoczesny, wieloskładnikowy preparat z serii pomocy behawioralnych. Działa na psy/koty uspokajająco i łagodząco. Zawiera kompozycję naturalnych substancji oddziaływujących na zachowanie zwierząt podobnie jak feromony. Podczas noszenia obroży, zawarte w niej substancje zapachowe (m.in. waleriana) uwalniają się, powodując uspokojenie czworonoga.

Następnym środkiem, który pomoże naszemu zestresowanemu zwięrzęciu są krople (np. "No Stress Spot On" Beapar), który wylewamy naszemu zwierzęciu bezpośrednio na skórę, między uszami. Zawarty w kroplach ekstrakt walerianowy po aplikacji skutecznie i w naturalny sposób, pomaga wyciszyć się i ogranicza problemy behawioralne naszego pupila.

Pomyśl wcześniej o swoim czworonogu i zapewnij mu pełen komfort podczas grudniowych podróży, zmian otoczenia czy hałaśliwszych, świątecznych dni. Sposobów by załagodzić stres Twojego czworonoga jest wiele, najważniejsze, by każdy z nich był w pełni bezpieczny dla naszego zwierzęcia i skuteczny - dzięki temu i my, i nasz pupil, spędzimy grudniowe (i nie tylko grudniowe) zawirowania radośnie i przyjemnie.

 

(Preparaty antystresowe znajdziesz w każdym ze sklepów Aligator)

 

Newsletter

Podaj proszę swój adres email, a powiadomimy Cię o wszelkich nowościach.

WSPANIALE!

Dostawa do domu!

Sprawdź warunki.

zobacz szczegóły