Aktualności

26.09.2018

JESIEŃ Z PSEM

Nadeszła jesień! Spadek temperatury po upalnym lecie nie tylko nam daje się we znaki. Zwierzęta, podobnie jak my, odczuwają zmianę aury na jesienną.

 

Warto przeczytać kilka punktów poniżej, by utrwalić sobie na co należy zwrócić uwagę w pielęgnacji psa o tej porze roku.

BOGATSZA DIETA

Podczas spacerów w chłodnej temperaturze zwierzak zużywa więcej energii, by utrzymać stałą temperaturę ciała. Dlatego zadbaj o to, by w codziennym jadłospisie czworonoga znalazło się więcej kwasów omega 3 i 6. Szczególnie troskliwie należy przyjrzeć się diecie czworonogów mieszkających na dworze. 

BĄDŹ WIDOCZNY!

Jesienią szybciej zapada zmrok, a to oznacza więcej spacerów w ciemnościach. Warto zaopatrzyć czworonoga w akcesoria posiadające odblaskowe elementy lub zakupić specjalną, świecącą obrożę. Dzięki temu, pupil będzie lepiej widoczny nie tylko dla Ciebie, ale i dla innych spacerowiczów oraz kierowców.

PSIE UBRANKO? CZEMU NIE!

Jesiennym spacerom często towarzyszy deszcz i zimne, wilgotne powietrze. Po takiej mniej komfortowej przechadzce,  zawsze wycierajmy psa do sucha. Pieski mniejszych  ras i te nieposiadające podszerstka warto zaopatrzyć w specjalne ubranko.

Przez zmienną pogodę, możemy nie mieć ochoty na długie spacery ze swoim pupilem. Ale czy warto rezygnować właśnie z takich wypraw? Spacery w chłodniejszej aurze to mnóstwo plusów: przede wszystkim służą budowaniu odporności psia i pozwalają mu przywyknąć do nowych warunków pogodowych. No i pamiętajmy, że ruch to zdrowie!

 

** WSZYSTKIE JESIENNE AKCESORIA DO NABYCIA W KAŻDYM ALIGATORZE **

 

Newsletter

Podaj proszę swój adres email, a powiadomimy Cię o wszelkich nowościach.

WSPANIALE!

Dostawa do domu!

Sprawdź warunki.

zobacz szczegóły