Dostawa do domu

Galeria Pomorska Bydgoszcz

Galeria Pomorska (przy markecie Carrefour)
ul. Fordońska 141, 85-739 Bydgoszcz tel./fax.: (0-52) 346-67-65
e-mail: pomorskabydgoszcz@aligator.net.pl
napisz do nas »

Aktualności

NASZ PUPILEK - PEKIŃCZYK

27.01.2015

 

Pekińczyk jest rasą wyhodowaną w Mandżurii. Do połowy XIX wieku rasa ta znana była wyłącznie w Chinach, gdzie pekińczyki hodowane były jako psy świątynne. Według chińskich wierzeń drobna budowa pekińczyka pozwalała mu łatwo gonić i chwytać pojawiające się w świątyniach demony, a ich waleczne serce – bez trudu stawiać czoła nawet najpotężniejszym złym duchom. Inna legenda wspomina, że pekińczyki miały być owocem miłości lwa do małpki, który to związek został pobłogosławiony przez samego Buddę. Po lwach pekińczyki miały odziedziczyć swoją szlachetność, a po małpce – nietypowy krok. Psy powstałe z tego związku towarzyszyły Buddzie i w razie niebezpieczeństwa zamieniały się w lwy.

Pekińczyk był uważany za ucieleśnienie legendarnego pieska "Fu", który odpędzał złe duchy, czczony był przez Chińczyków jako półbóstwo, jego kradzież karana była śmiercią, a kiedy umierał cesarz w ofierze składano również jego pekińczyki, tak by również w życiu pozagrobowym mogły chronić zmarłego władcę. Przez wiele wieków rasa była trzymana i hodowana wyłącznie w cesarskim pałacu, a mniejsze osobniki noszone były jako maskotki w dworskich rękawach. Ostatnią miłośniczką i hodowczynią pekińczyków była cesarzowa Cixi (zmarła w 1908 roku).

Pekińczyki pochodzą od azjatyckich wilków, a ich rasa – na podstawie analiz DNA – uznawana jest za jedną z najstarszych na świecie. Pekińczyki posiadają wspólne korzenie z shih tzudługowłosym chihuahuamopsempapillonem.

wiecej

KONKURS ZAKOŃCZONY !!!

14.10.2014

Ogłaszamy wyniki konkursu:
- I miejsce - RAMBO - otrzymał 209 głosów
- II miejsce - GUSTAW i SISI - otrzymali 105 głosów
- III miejsce - SISI - otrzymała 80 głosów
Gratulujemy!!! 
Zapraszamy po odbiór nagród razem z bohaterami ze zdjęć. wiecej

created by SDStudio© 2009-2015