Zwierzęta w sklepach Aligator

Ryżowiec

Skąd pochodzą te ptaki?

Ryżowce siwe zamieszkują Sumatrę, Malezję, Fidżi, Filipiny oraz część Indonezji. Ich naturalnym środowiskiem są więc zarośla bambusowe, lasy wilgotne oraz pola uprawna (przede wszystkim pola ryżowe - stąd też nazwa tego ptaszka)

Czy są śpiewakami, tak jak kanarki?

Podobnie jak u kanarków, bardziej śpiewny jest samiec. Jego pieśni może nie są tak spektakularne jak u kanarka, jednak jest to śpiew ciekawy i bardzo urozmaicony. Możemy usłyszeć różnego rodzaju turkoty i trele.

Czy jest to ptak stadny?

Ptak ten bardzo dobrze czuję się w stadzie. Mało tego, w odpowiedniej wielkości wolierze, czy klatce, może żyć także z innymi gatunkami ptaków, tworząc naprawdę barwne stadka.

Płci u ryżowca?

Nie należy to do najprostszych zadań. Dlatego początkujący hodowca, musi zdać się na wiedzę i doświadczenie sprzedawcy, ponieważ różnica wizualna między samcem, a samicą ryżowca jest bardzo delikatna. samice mają bardziej owalne oczy, natomiast samce potężniejsze i czerwieńsze dzioby. Najpewniej jednak poznać samca po śpiewie. Samce ryżowców śpiewają często, niezależnie od okresu godowego.

Newsletter

Podaj swój adres email, a powiadomimy Cię o wszelkich nowościach.

WSPANIALE!

Dostawa do domu!

Sprawdź warunki.

zobacz szczegóły