Aktualności

04.09.2017

Cykady, koguty i wibrujące ogonki - czyli MANYFIK w naszym Zooaligatorze

Bardzo miło jest nam oznajmić, że już dostępne są w naszej ofercie wyjątkowe przynęty wędkarskie marki MANYFIK.

Manyfik, to niezwykła firma, którą wyróżnia pasja i wielka dbałość o detale. Dzięki tym cechom ich przynęty nie mają sobie równych.

CYKADA - model przywędrował ze Stanów Zjednoczonych i na dobre zagościł w pudełkach naszych wędkarzy. Zalety tej przynęty:
- agresywna praca - z możliwością regulacji amplitudy drgań przynęty,
- donośność - nie osiągalny dla innych przynęt o tej samej wadze, zasięg rzutu,
- celność - przynęta praktycznie nie stawia oporu w powietrzu przez co zawsze leci i spada tam gdzie chcemy, łowiąc nawet przy silnym wietrze,
- uniwersalność - konstrukcja cykady pozwala na zastosowanie tej przynęty praktycznie na każdym łowisku, bez względu na to, czy jest to rzeka o bardzo silnym nurcie, czy też głębokie jezioro.

 

                                                    

 

KOGUTY - przynęta przywędrowała do Polski w połowie lat siedemdziesiątych z USA i stopniowo stała się coraz bardziej popularna na terenie całego kraju. Koguty wykonane są z wyselekcjonowanych piór pochodzących z kapek kogutów indyjskich, w kolorach naturalnych, bądź też sztucznie barwionych. Główki do kogutów odlewane są ręcznie, posiadają oczko wypuszczone pod kątem 45 stopni, oraz wysokiej jakości potrójne kotwice. Przynęta ta stała się nierozłącznym przyjacielem sandaczowych łowców, ale również skuteczną przynętą na szczupaki i okonie, a co za tym idzie, jedną z najpopularniejszych pudełkowych przynęt każdego spinningisty.

 

                                                                   

   

WIBRUJĄCE OGONKI - przynęta zaprojektowania głownie do połowu szczupaków oraz okazałych okoni. Podstawowym atutem, jest nieosiągalny na rynku stosunek wielkości do wagi, użyte najwyższej jakości komponenty do jej produkcji, oraz kunsztowne ręczne malowanie. Przy budowie wykorzystano stop z twardych i zarazem lekkich metali, dzięki czemu uzyskano znaczącą redukcję wagi przy stosunkowo dużym kształcie przynęty. Mając na uwadze aspekt ochrony środowiska, ze stopu wyeliminowano całkowicie ołów.
W celu zmaksymalizowania podstawowego parametru przynęty (obrót skrzydełka, wibracje) zastosowano krętlik łożyskowany, jeden z najlepszych dostępnych na rynku światowym.
Zastosowanie młotkowanego, szerokiego skrzydełka pozwoliło uzyskać silne wibracje oraz refleksy świetlne, dzięki czemu przynęta ta jest wręcz stworzona do obławiania jezior oraz rzek ze średnim uciągiem wody.

 

                                                        

 

Zapoznaj się z Manyfik w naszym Sklepie! Zapraszamy!

 

(Materiał zaczerpnięty z manyfik.com)

Newsletter

Podaj proszę swój adres email, a powiadomimy Cię o wszelkich nowościach.

WSPANIALE!

Dostawa do domu!

Sprawdź warunki.

zobacz szczegóły