Aktualności

21.02.2018

Nieproszeni goście? Jak zabezpieczyć naszego zwierzaka przed pchłami i kleszczami?

Pomimo tego, iż na zewnątrz jeszcze panuje chłodniejsza aura, niech nas nie zmyli ta pora roku. Nieproszeni goście, przede wszystkim pchly, wciąż czyhają na naszego czworonoga, nawet zimą. Czym grozi pokąsanie przez nie naszego pupila? W jaki sposób najlepiej go zabezpieczyć?

Pchły  - niewielkie, bezskrzydłe insekty, które dziennie potrafią wypić 20 razy więcej krwi, niż same ważą. Są niewielkie i bardzo ruchliwe. Uwielbiają promienie ciepłego słońca, bardzo często zmieniają żywiciela i potrafią być prawdziwym utrapieniem psa/kota oraz jego właściciela, gdyż niezwykle trudno jest się ich pozbyć.  Pchły u psa najczęściej zagnieżdżają się w okolicy zadu, za uszami oraz w okolicy ud. Czy ukąszenie pchły, może wpłynąć na zdrowie i samopoczucie naszego psa? Niestety tak. Szczególnie, gdy pchły u psa pojawią się w sporej ilości i zaatakują osobnika bardzo młodego lub osłabionego. Wtedy mogą wywołać u niego anemię. Niepowstrzymane doprowadzają do poważnego osłabienia i wyniszczenia organizmu, gdyż jak wiadomo żywią się one krwią, a to ona stanowi „paliwo” dla ustroju. Pogryzienie przez pchły, bywa też groźne ze względu na zawartość ich śliny, która może wywołać silną reakcję alergiczną. W efekcie może dojść do utraty sierści poprzez jej wyrywanie. Niekiedy pojawiają się też otwarte rany – wymarzone siedlisko bakterii, co prowadzi z kolei do ropnego zapalenia skóry. Leczenie bywa długotrwałe i wymaga podawania antybiotyków. Pchły bywają też przekaźnikami tasiemca psiego. Niestety wówczas zarażone zwierzę, bywa też źródłem zakażenia dla wszystkich domowników. Z pchłami należy rozprawiać się natychmiast, gdyż cechuje je zdolność do szybkiego rozmnażania oraz przenoszenia na inne zwierzęta.

Innym równie częstym gościem na skórze naszych pupili jest kleszcz - inwazja tych insektów pojawia się już na przełomie kwietnia/maja. Ten niewielki pajęczak, bywa szalenie groźny, gdyż najczęściej jest nosicielem wirusów wywołujących takie schorzenia jak: borelioza, babeszjoza, anaplazmoza, trombocytopenia, hepatozonoza, bartonelloz czy odkleszczowe zapalenie mózgu. 

Preparaty, które skutecznie wspomogą Twojego pupila i Ciebie w walce z nieproszonymi gośćmi, to m.in.

Advantix -  preparat do nakraplania dla psów, zwalczający inwazję pcheł, kleszczy, ale także komarów, muszek i meszek. Skutecznie zabezpiecza przed ponowną inwazją pcheł i kleszczy do 4 tygodni. Odstrasza komary i meszki - w ciągu 4 tygodniu, zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych. Ogranicza ryzyko wstąpienia chorób odkleszczowych, np. boreliozy. Bardzo szybko rozprzestrzenia się po całym ciele psa.
Zachowuje skuteczność nawet po zmoczeniu psa.

                                                      

Foresto - najnowszą obrożę z linii innowacyjnych produktów antypasożytniczych. Obroża Foresto, zastosowana jednorazowo, zapewnia rewelacyjną ochronę przed najbardziej rozpowszechnionymi gatunkami pcheł i kleszczy przez okres aż do 8 miesięcy. Foresto jest pierwszym od ponad 10 lat nowym produktem, zapewniającym zarówno kotom, jak i psom jednoczesną ochronę przed pchłami i kleszczami. Produkt w pełni wodoodporny.

                                                                    

Stojąc przed decyzją, jaki preparat na kleszcze dla psa/kota wybrać najlepiej, warto zaufać doświadczeniu, ale również postawić na wygodę i skuteczność. Najlepszy środek, to taki który działa szybko, a ponadto długotrwale chroni naszego pupila. Poza tym, dobrze jeśli jest to środek na pchły i kleszcze o neutralnym zapachu i niepodrażniający skóry zwierzaka. Wszystkie te warunki spełniaja preparaty marki BAYER. 

Wiosna już tuż tuż, a w raz z nią większa aktywność pasożytów. Pytaj o środkie przeciwko pchłom/kleszczom w Aligatorze! 

Newsletter

Podaj proszę swój adres email, a powiadomimy Cię o wszelkich nowościach.

WSPANIALE!

Dostawa do domu!

Sprawdź warunki.

zobacz szczegóły