Promocje w Aligatorze

Obroże i Preparaty firmy SABUNOL

Ochrona naszych zwierzaków przed pasożytami zewnętrznymi, takimi jak kleszcze czy pchły, jest niezbędna. Mimo że są to owady niewielkie i niepozorne, mogą być nosicielami wielu groźnych chorób. Kleszcze mogą przenosić babeszjozę, erlichiozę lub boreliozę. Leczenie tych chorób jest bardzo czasochłonne i kosztowne, a powikłania czy zbyt późna diagnoza mogą doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia. Kleszcze są najbardziej aktywne w okresie wiosenno-letnim, ale zdarzają się przypadki zachorowań na choroby odkleszczowe nawet w grudniu lub w styczniu. Wszystko zależy od temperatury panującej na zewnątrz, dlatego najlepszą opcją byłoby zabezpieczanie psa lub kota przez cały rok.
Pchły bytujące na ciele psa i pożywiające się jego krwią powodują dokuczliwe swędzenie, a poza tym mogą powodować wiele chorób i infekcji, np. atopowe pchle zapalenie skóry, anemię, a nawet tasiemczycę.

Najlepszym sposobem zapobiegania tym nieprzyjemnym przypadłościom jest stosowanie odpowiednich środków owadobójczych. Firma Dermapharm ma w swojej ofercie serię preparatów przeciwkleszczowych i przeciwpchelnych Sabunol. Marka ta jest znana na rynku i oferuje produkty w różnej formie, co umożliwia klientowi dobór preparatu idealnie dopasowanego do potrzeb jego czworonoga. Wśród preparatów z tej serii znajdziemy:

  • Obroże Sabunol GPI – w swoim składzie łączą trzy substancje bójcze: permetrynę, imidakloprid oraz geraniol. Działają przez okres 3 miesięcy. Są wodoodporne. Badania potwierdziły ich wysoką tolerancję miejscową i ogólną, co zapewnia o bezpieczeństwie ich stosowania. Preparat zaczyna działać w pełni po około 48 godzinach od założenia. Obroże powinny być noszone bez przerwy – wtedy substancje czynne stopniowo uwalniają się i rozprzestrzeniają na skórze i sierści. Produkt nie nadaje się dla kotów, szczeniąt poniżej 3 miesiąca życia oraz zwierząt chorych lub w okresie rekonwalescencji! Obroże dostępne są w trzech rozmiarach: 35 cm (dedykowana dla yorków, ale nadaje się również dla innych psów małych ras), 50 cm oraz 75 cm. Obroże występują w wielu atrakcyjnych wzorach i kolorach: różowym, czerwonym, czarnym, różowym w łapki, zielonym w łapki, a nawet złotym.
  • Sabunol spray – preparat przeciw pchłom i kleszczom będący mieszaniną trzech substancji: permetryny, piryproksyfenu i imidaklopridu. Dostępny w butelkach o pojemności 100 ml. Nie nadaje się dla kotów, gdyż zawiera toksyczną dla nich permetrynę!
  • Sabunol emulsja do mycia – preparat o działaniu przeciwpchelnym. Aby zwiększyć efekty działania, poleca się dodatkowo późniejsze zastosowanie Sabunolu w sprayu. Dostępny w opakowaniach o pojemności 150 ml. Nie nadaje się dla kotów!
  • Sabunol płyn do zwalczania pcheł i kleszczy w otoczeniu zwierząt – środek do używania między innymi na legowiskach, dywanach, w klatkach lub w budach. Zawiera dwie substancje: permetrynę oraz geraniol. Jest bezpieczny dla psów i ludzi. Eliminuje zarówno dorosłe, jak i niedojrzałe osobniki pcheł i kleszczy. Działa do 2 miesięcy od zastosowania. Dostępny w butelkach o pojemności 300 ml wystarczających na spryskanie ok. 30 m2 powierzchni. Nie dopuszczać do zlizywania preparatu przez koty, gdyż permetryna jest dla nich toksyczna!
  • Ixoder wyjątkowo skutecznie zabezpiecza zwierzęta przed inwazją kleszczy i komarów. Chroni je podczas spacerów po lasach i łąkach; w czasie polowań; we wszystkich innych sytuacjach, w których są szczególnie narażone na inwazję pasożytów i wymagają zwiększonej ochrony.
Promocja ważna do: 31.07.2019

Newsletter

Podaj proszę swój adres email, a powiadomimy Cię o wszelkich nowościach.

WSPANIALE!

Dostawa do domu!

Sprawdź warunki.

zobacz szczegóły