Zwierzęta w sklepach Aligator

Żółw Stepowy

Jak duży rośnie żółw stepowy?

Długość karapaksu czyli skorupy żółwia osiąga wielkość między 20 a 28 cm.

Jak długo żyje żółw stepowy?

Żółwie stepowe przy dobrych warunkach hodowlanych potrafią żyć nawet 100 lat.

Kiedy przejawia aktywność?

Żółw stepowy jest gadem, który jest aktywny w dzień. Głównie nad ranem i wieczorem.

Jak duże powinien mieć terrarium?

Im większe tym lepsze. Dla jednego dorosłego osobnika terrarium powinno mieć wymiary 100x60x30.

Jaka temperatura powinna panować w terrarium?

W ciągu dnia 25-30*C a w najcieplejszym punkcie nawet 35*C.

Jak urządzić terrarium dla żółwia?

Na dnie terrarium należy położyć grubą warstwę niepylącej ściółki. Jako dekoracje można położyć niewielką ilość większych korzeni i kamieni na których będzie się wygrzewał żółw. W terrarium należy też umieścić kryjówkę, którą można zrobić z pudełka, lub doniczki. Warto postawić w terrarium basenik z wodą, w krórym żółw będzie urządzał sobie kąpiele. Bardzo ważne są żarówki z promieniami UVA i UVB.

Czym żywi się żółw stepowy?

Głównym składnikiem diety powinna być zielenina (zioła, liście drzew i krzewów, trawy). Jako dodatek podajemy owoce i warzywa (cykoria, pomidory, jabłko, banan, szpinak)

Czy żółwia można zabierać na dwór?

W ciepłe letnie dni pobyt na dworze jest wręcz wskazany dla żółwia. Należy jednak pamiętać aby zapewnić zwierzakowi bezpieczny pobyt na dworze. Nie powinno się go zostawiać na otwartym terenie bez opieki, ponieważ potrafi dosyć szybko gdzieś się ukryć. Trzeba też uważać aby nie został zaatakowany przez inne zwierzęta.

Czy żółw zapada w sen zimowy?

W warunkach naturalnych tak, ale w warunkach domowych zimować żółwia można tylko jeśli jest w pełni zdrowy i odpowiednio go przygotujemy. Jeśli brak nam doświadczenia, żółw może przetrwać zimę normalnie w terrarium. Żółwie zimuje się w skrzynkach z odpowiednio przygotowaną ściółką. Skrzynkę zabezpieczamy siatką i trzymamy w piwnicy lub na strychu w temperaturze 3-10 stopni. Skrzynki nie stawiamy na ziemi i blisko przeciągów. Odpowiednio przygotowanego żółwia zimujemy ok. 2 miesiące.

Newsletter

Podaj swój adres email, a powiadomimy Cię o wszelkich nowościach.

WSPANIALE!

Dostawa do domu!

Sprawdź warunki.

zobacz szczegóły