Zwierzęta w sklepach Aligator

Papugi Nimfy

Jak rozpoznać płeć u nimfy?

Wbrew pozorom nie jest to trudne. Samiczka - kształt tułowia jest zaokrąglony, barwy upierzenia (policzki) blade, czubek na głowie zdecydowanie krótszy od samca. Dźwięki przez nią wydawane są krótkie, raczej piskliwe. Samiec natomiast wydaje dźwięki melodyjne, śpiewne. Czubek na głowie piękny, wachlarzowaty, upierzenie bardziej jaskrawe, szczególnie na policzkach.

A czym urozmaicić dietę naszej papużki?

Dietę papużki jak najbardziej należy urozmaicać! Podajemy jej więc owoce (uważajmy na cytrusy – zawierają dużo konserwantów i bezwzględnie unikajmy AWOKADO! Owoc ten jest szkodliwy) oraz rośliny zielone, np. liście mlecza i babki,cykoria, kapusta pekińska, sałata gałązki wierzby, brzozy. Pamiętajmy, by wszelakie dodatki „zielone” pochodziły ze sprawdzonych źródeł ( bez oprysków chemicznych i nadmiernego nawożenia)

Można nauczyć mówić nimfę?

Niewiele osób wie, że nimfy potrafią naprawdę wspaniale imitować mowę ludzką i inne dźwięki, równocześnie bardzo zaprzyjaźniając się ze swoimi opiekunami. Kluczem do sukcesu jest zakup osobnika młodego, który będzie łatwiej chłonął nową wiedzę.

W co wyposażyć klatkę nimfie?

Przede wszystkim karmidło,poidło i żerdzie na których nasza papuga będzie odpoczywać. Basenik do kąpieli możemy wstawiać raz na jakiś czas, nie koniecznie musi być zamocowany na stałe (niektóre papugi nie preferują naczyń kąpielowych, a raczej wolą być po prostu spryskiwane przez nas letnią wodą). W sklepie zoologicznym, możemy nabyć także różne zabawki zwisające, które skutecznie przykują uwagę naszej papugi. Tak, czy inaczej, pamiętajmy, że żadne, chociaż najbardziej wymyślne wyposażenie klatki, nie zastąpi nimfie swobodnego poruszania się po naszym domu, w naszym bezpośrednim towarzystwie.

Dlaczego ścieranie dzioba i dla papugi jest tak ważne?

Za długi dziób uniemożliwia zjadanie i rozdrabnianie pokarmu. Bardzo ważne jest więc, by kontrolować tę sprawę. Zapobiegawczo możemy zaopatrzyć naszą papugę w twarde, chropowate przedmioty w klatce, dzięki którym będzie następował naturalny proces ścierania.

Czy przycina się pazurki ptakom?

Za długie pazurki utrudniają chodzenie i chwytanie przedmiotów naszej papudze. Więc jak najbardziej, jeżeli jest taka potrzeba, należy przycinać pazurki.

Newsletter

Podaj proszę swój adres email, a powiadomimy Cię o wszelkich nowościach.

WSPANIALE!

Dostawa do domu!

Sprawdź warunki.

zobacz szczegóły