Aktualności wędkarskie

Oct 8, 2014

PORA NA DRAPIEŻNIKI

Wrzesień, październik oraz listopad są najlepszymi miesiącami do połowu drapieżników takich jak
okonie, sandacze a w szczególności szczupaki oraz dorsze. Gdy temperatury spadają poniżej zera a woda wychładza się, jest to idealny czas na rejs po morzu w poszukiwaniu bałtyckich lampartów – DORSZY.

Po porady oraz skompletowanie odpowiedniego sprzętu zapraszamy do naszych stanowisk wędkarskich w sklepach zoologicznych.

Do połowu z kutru/motorówki najlepsze są sztywne, szybkie kije o długości 2,25-2,75 i ciężarze wyrzutowym 100-250g. W zależności od rejonu połowu głębokość łowisk waha się pomiędzy 30-90m stąd nieodzowny jest mocny kołowrotek o szpuli w rozmiarze 4000-6000 z solidnie wykonaną rączką z dużą korbą, odporny na morską wodę. Na szpulę nawijamy plecionkę (najlepiej fluo) o grubości 0.15-0.20. Jest nierozciągliwa i zapewnia szybkość reakcji podczas brania. Zestaw kończymy agrafką z krętlikiem, do której mocujemy 1-2 przywieszki. Na końcu zestawu znajduje się pilker o wadze dostosowanej do głębokości, na której będziemy łowić oraz szybkości dryfu łodzi (najczęściej 150-250g).

Nieodzowny jest ciepły, nieprzemakalny strój, gdyż pogoda na morzu szybko może się zmienić.

Dorsze przebywają przy dnie żerując w ławicach na śledziach, szprotach, innych mniejszych rybach i bezkręgowcach dlatego nasze przynęty powinny być ich imitacją. Gdy już trafimy na ławicę i ryby zechcą współpracować czekają nas prawdziwe emocje. Hol dużego dorsza z kilkudziesięciu metrów daje mocny zastrzyk adrenaliny na długie zimowe miesiące :D

Newsletter

Podaj swój adres email, a powiadomimy Cię o wszelkich nowościach.

WSPANIALE!

Dostawa do domu!

Sprawdź warunki.

zobacz szczegóły