Aktualności

29.06.2020

Jak schłodzić psa w upał?

Psy nie posiadają gruczołów potowych, dlatego się nie pocą. Regulują temperaturę ciała za pomocą dyszenia, jednak mogą sobie nie poradzić w największe upały pozostawione same sobie. Chcesz wiedzieć, jak pomóc psu w upały i jak skutecznie ochłodzić psa? Przeczytaj.

Jak pomóc psu w domu?


Zachęć psa do leżenia na płytkach lub innej chłodnej nawierzchni. W naszych sklepach zoologicznych możesz dostać maty  chłodzące, które działają na zasadzie bezpośredniego kontaktu. Aktywują się dopiero wtedy, kiedy pies się na nich położy. Chłodzą pupila przez kilka godzin, ale można je używać wielokrotnie.

Jeśli w domu jest duszno, możesz włączyć wentylator i nakierować go na psa. Pamiętaj, by nie włączać go od razu na największe obroty, bo zimne powietrze także może psu zaszkodzić.

Jak pomóc psu będącemu na zewnątrz?


Zapewnij mu bezpieczną przestrzeń w zacienionym miejscu, w której będzie mógł się schować nie tylko w upalne dni, ale także te deszczowe. Dodatkowo, możesz włączyć zraszacz ogrodowy skierowany w jego stronę lub oblewać pupila wodą z węża kilka rady w ciągu dnia.

Dobrym pomysłem jest także zakup basenu dla psów, który możesz na stałe postawić w ogrodzie. Pies będzie miał możliwość ochłodzić się, kiedy tylko będzie odczuwał taką potrzebę. Sprawdzi się przede wszystkim dla psów, które lubią zabawy w wodzie i lubią pływać, np. dla labradorów. Nie musisz chlorować takiej wody. Wystarczy, że będziesz zmieniał wodę co kilka dni. Możesz na bieżąco dolewać to, co pies wylał podczas wchodzenia i wychodzenia z basenu.

Jak pomóc psu na spacerze?


Po pierwsze, nie wychodź z czworonogiem na zewnątrz, jeśli nie musisz. Lepiej wybrać się na dłuższy spacer z psem po zachodzie słońca. Po drugie, zabierz ze sobą wodę dla psa, aby zapobiec odwodnieniu organizmu.

Załóż psu chłodzącą kamizelkę lub obrożę, które naturalnie chłodzą ciało psa przez parowanie. Są dostępne w różnych rozmiarach i nie są ciężkie, dlatego nie powinny być przyczyną dyskomfortu podczas poruszania się czworonoga.

Możesz także posmarować psy kremem z filtrem do opalania, który dostaniesz w niektórych sklepach zoologicznych i przychodniach weterynaryjnych. Takie kremy są bezpieczne w stosowaniu. Mają odpowiednie dla psiej skóry pH, nie podrażniają i nie dają żadnych niepokojących objawów po zlizaniu warstwy kremu. Pod żadnym pozorem nie stosuj kremów do opalania dla ludzi u psów, ponieważ nie nadają się do ich skóry.

Jeśli spacerujesz z psem po mieście, wybieraj te miejsca, które są klimatyzowane i do których możesz wejść z psem. Wiele restauracji jest przyjaznych zwierzętom, dlatego nie powinno być problemu z dostaniem wody dla psa w misce

Akcesoria chłodzące dla psa


Mata chłodząca
Wspomaga regulację wewnętrznej temperatury ciała pupila. Można ją stosować bezpośrednio na ziemi, ale także w legowisku czy na fotelu samochodu. Chłodzi przez kilka godzin bez konieczności podłączanie jej do źródła energii czy wody. Wystarczy, że pies się na niej położy. Jest łatwa w utrzymaniu czystości. Jest wielorazowego użytku, można ją przemywać szmatką kiedy się zabrudzi. Jest dostępna w wielu rozmiarach.

Obroża chłodząca
Efekt chłodzenia utrzymuje się do trzech dni. Obroża posiada specjalny żelowy wkład, który zatrzymuje wodę. Jest ona stopniowo uwalniania przez parowanie, co daje efekt chłodzenia.

Obrożę należy zamoczyć w zimnej wodzie i delikatnie wycisnąć. Długość czasu namaczania zależy od wielkości obroży i jest podana na etykiecie. Na rynku jest wiele rozmiarów i modeli w wielu kolorach.

Kamizelka chłodząca
Świetne rozwiązanie dla psów, które muszą wyjść na spacer w upalne dni, psów sportowych i seniorów, które gorzej znoszą wysokie temperatury. Produkt należy namoczyć wcześniej w zimnej wodzie, delikatnie wykręcić i założyć psu.

Kamizelki są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Większość z nich jest zapinana na rzepy i nie posiada metalowych elementów, jakie po kontakcie z wodą mogłyby ulec korozji lub posiada metalowe elementy powleczone materiałem chroniącym przed działaniem wody. Dzięki temu taka kamizelka może służyć przez lata.

Można jej używać wielokrotnie po schłodzeniu w wodzie lub po prostu polać ją zimną wodą z butelki na spacerze, kiedy wyschnie. Mechanizm chłodzenia jest oparty na parowaniu.

Chłodzące legowisko
To w zasadzie 2 w 1, czyli mata chłodząca i legowisko w jednym. Element chłodzący można wyjąć z legowiska by je przemyć, ale nie trzeba go podłączać do prądu ani namaczać, aby działał. Mechanizm chłodzenia uaktywnia się, kiedy pies obciąży ją swoim ciałem, czyli po prostu się na niej położy. Legowisko chłodzi przez kilka godzin, jest wielokrotnego użytku.

Jest wykonane z materiału odpornego na uszkodzenia i zabrudzenia. Większość legowisk i mat chłodzących można prać w pralce.

Basen dla psa
To spełnienie marzeń wszystkich psów, które lubią mieć kontakt z wodą. Basen przeznaczony dla psów ma wzmocnione boki i dno, dzięki czemu nawet ostre pazury mogą okazać się niewystarczające do przebicia jego struktury. Jest stabilny, ale też jednocześnie elastyczny, dzięki czemu pies może z łatwością do niego wchodzić i wychodzić, kiedy ma ochotę. Basen ma gładką powierzchnię, którą można łatwo wyczyścić.

Newsletter

Podaj proszę swój adres email, a powiadomimy Cię o wszelkich nowościach.

WSPANIALE!

Dostawa do domu!

Sprawdź warunki.

zobacz szczegóły