Aktualności

10.07.2020

Jak zadbać o bezpieczeństwo i komfort zwierzaka w podróży ?

Okres wakacyjny to częsty problem z naszymi czworonogami. Jeżeli nie możemy zostawić go u rodziny, znajomych lub w hotelu, zawsze pupila możemy zabrać ze sobą. Mnóstwo ośrodków wypoczynkowych oferuje noclegi również dla naszych pupili.

Pamiętajmy, że zabierając swojego pupila w podróż trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki. Nie będzie ona wtedy zbyt męcząca i stresująca ani dla nas, ani dla naszego czworonoga.

Przed wyjazdem należy pamiętać by zwierzak miał wszystkie niezbędne szczepienia i upewnić się, że  jest zdrowy.

Podróżowanie z psem musi być dobrze zaplanowane. To powinien być dobry czas nie tylko dla Was, ale też dla czworonożnych przyjaciół. Nie traktujcie psa jak bagaż, który zabierzecie i zostawicie samego w hotelu. Niemal każdy pies będzie zestresowany nowymi zapachami, hałasami. Jeżeli pupil bywa niespokojny lub męczy się w podróży to w naszych sklepach znajdziecie produkty uspokajające, które nie otumanią zwierzaka, a  pomogą mu się zrelaksować.

Jeśli jedziemy samochodem, trzeba pupila odpowiednio zabezpieczyć.

  • Transporter- doskonały dla mniejszych i płochliwych zwierząt. Czują się spokojniej, nie rozpraszane nadmierną ilością bodźców. Transporter powinien być przypięty pasami bezpieczeństwa.  Pamiętajmy, że w samochodzie zwierzak  zawsze powinien siedzieć na tylnym siedzeniu. W czasie jazdy okno obok psa musi być zamknięte. Pies wychylając łeb może się przeziębić. 
  • Szelki i smycz do mocowania do pasów samochodowych. Idealne rozwiązanie dla większych zwierząt oraz zwierząt które lubią podróżować. Mocowanie pozwala na trochę ruchu w samochodzie. 

Pamiętajmy!! Sprawdźmy też jakie przepisy są w kraju, do którego się wybieramy. Część krajów wymaga umieszczenia psa w transporterze lub zamkniętej części samochodu, gdzie pies nie będzie miał możliwości przeszkadzania kierującemu. Inne kraje zaś na używanie klatek patrzą krzywo i wprowadzają przepisy ograniczające ilość czasu trzymania psa w tego typu zamknięciu.

Podróż powinna odbywać się z przerwami maksymalnie co 2 godziny. Dajmy psu wysiąść, rozprostować nogi, napić się czegoś lub załatwić. Pamiętajmy, że nasi pupile to takie małe dzieci, które same nie powiedzą czego potrzebują.

Wakacje z psem mogą być naprawdę wspaniałym doświadczeniem. To jedyny w sobie sposób na spędzenie czasu i jeśli dobrze wszystko zaplanujecie i pozostaniecie otwarci na wszelkie zmiany, jeśli Wasz czworonóg nie będzie czuł się dobrze, to jestem pewna, że będziecie mieli dużo frajdy.

 

 

Newsletter

Podaj proszę swój adres email, a powiadomimy Cię o wszelkich nowościach.

WSPANIALE!

Dostawa do domu!

Sprawdź warunki.

zobacz szczegóły