Aktualności

29.09.2020

Światowy Dzień Zwierząt

Dnia 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, dlatego zapraszamy miłośników wszystkich żywych istot, nie tylko tych udomowionych do celebrowania tego dnia. Z tej okazji w naszych sklepach w dniach 02-03.10 będzie można skorzystać z dodatkowego rabatu na zabawki i przysmaki dla każdego pupila.
Warto wiedzieć ...


Światowy Dzień Zwierząt jest obchodzony corocznie 4 października, w dzień Świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Święto to zostało ustanowione w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji  i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października.

Głównym celem obchodów Światowego Dnia Zwierząt jest zwrócenie uwagi na problemy zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i zachęcenie do wspierania ich ochrony. W ciągu ostatnich 150 lat tempo wymierania ptaków i ssaków zwiększyło się aż czterokrotnie. Utrata naturalnych siedlisk, emisja zanieczyszczeń i nielegalny handel zagrożonymi gatunkami to podstawowe zagrożenia jakie napotykają na co dzień zwierzęta.

W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w 1993 r.


Źródło: www.gdos.gov.pl

Newsletter

Podaj proszę swój adres email, a powiadomimy Cię o wszelkich nowościach.

WSPANIALE!

Dostawa do domu!

Sprawdź warunki.

zobacz szczegóły